W 2009 roku w  gdyńskiej   Pracowni Architektonicznej SEMEKO powstał projekt  kościoła. Myśla przewodnią  koncepcji są dwie ryby nawiązujące do symboliki chrześcijańskiej  (ICHTHYS- Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel). Pierwsza  ryba jest kościołem właściwym  druga  to plac obok kościoła tworzący  kościół  letni, szklana ściana kościoła właściwego umożliwi rodzicom dzieci "biegających" nieskrepowane uczestnictwo we Mszy Świętej.

Centralnym miejscem kościoła jest ołtarz umieszczony w szklanym prezbiterium. Usypana na zewnątrz prezbiterium skarpa ,obsadzona zielenią  tworzy zewnętrzny ogród "żywy ołtarz" zmieniający sie wraz z porami roku.

Po prawej stronie prezbiterium umieszczony będzie obraz patronki parafii M.B.Licheńskiej. W dolnej"płetwie" znajdzie miejsce zakrystia i pomieszczenia ministranckie.Płetwa górna  to wyjście na  plac kościelny. Główne wejście do kościoła umiejscowione jest od strony ulicy Rybaki, przy nim znajdowć się bedzie tzw trawnik wodny - przypominający że 200 metrów dalej szumi morze. Dzwonnica  będzie górować nad kościołem ale dzwony  zawisną w jej dolnej części na wysokości obecnej dzwonnicy.

Po trzech latach intensywnej pracy i starań uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowe (stalo się to  dnia 1 listopada 2012 roku czyli w dzień Wszystkich Swiętych!) w 2016 roku planujemy rozpoczęcie prac  przy fundamentach. W ostatnim czasie  dzięki pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przeprowadziliśmy  modernizację  ogrzewania w kościele ,plebanii i w domu parafialnym. Już nie trujemy środowiska węglem ale wykorzystujemy nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła!

w ostatnich dniach maja 2016 roku rozpoczeliśmy kolejny etap naszej głównej inwestycji - budowę kościoła. Dzisiaj po trzech latach budowy możemy cieszyć się  daleko zaawansowaną konstrukcją naszej świątyni.

Powrót

Powrót

Zakończenie Roku Szkolnego

Dzisiaj jest

piątek,
12 lipca 2024

(194. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

Twoja ulubiona Msza Święta

9.00

11.00

12.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
2827675

Wyszukiwanie