W ZWIĄZKU ZE STREFĄ CZERWONĄ OD 7 XI 2020 W NASZYM KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ JEDNOCZESNIE 15 WIERNYCH

PRZYPOMINAM ŻE MSZA SOBOTNIA O 18.00 JEST Z LITURGII NIEDZIELNEJ ,

BĘDZIEMY TRANSMITOWAĆ NA PARAFIALNYM FB MSZĘ NIEDZIELNĄ O 9.00 ORAZ  O 12.15 i Msze Święte Roratnie o 7.00 

Wszystkim którzy nie będą mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej ks biskup Jacek Jezierski udzielił dyspensy :Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.

Na FB można nas znalezc : Parafia Matki Boskiej Licheńskiej Gdynia  kliknij tutaj

Gdyby ktoś z seniorów naszej parafi potrzebował pomocy - zakupy leków czy produktów spożywczych - prosimy o telefon do parafii Caritas Parafialna postara się o pomoc. telefon 795 589 707

MSZE ŚWIĘTE W INTERNECIE kliknij tutaj    MSZE ŚWIĘTE W TELEWIZJI kliknij tutaj

INFORMACJE SANEPID GDAŃSKI kliknij tutaj

INFORMACJE MINISTERSTWA O KORONAWIRUSIE KLIKNIJ TUTAJ

STOLICA APOSTOLSKA UDZIELA ODPUSTU SPECJALNEGO

WIERNYM DOTKNIĘTYM PANDEMIĄ KORONAWIRUSA

W Dekrecie Penitencjarii Apostolskiej czytamy, że odpustu specjalnego udziela się wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach. Warunkiem uzyskania takiego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożną praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności. A także wtedy gdy wierni przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe”.

Odpust zupełny na tych samych warunkach mogą uzyskać również pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy, którzy, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa.

Ponadto odpust zupełny mogą uzyskać także wierni, „którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie”.

 

Tym, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, zostaje udzielony „odpust zupełny w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili się”. W celu uzyskania tego odpustu Penitencjaria Apostolska zaleca używanie krzyża.

Wielki Czwartek

Dzisiaj jest

środa,
17 kwietnia 2024

(108. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

Twoja ulubiona Msza Święta

9.00

11.00

12.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
2747948

Wyszukiwanie