INTERNETOWA STRONA RADY DZIELNICY kliknij

RADA DZIELNICY NA FB kliknij

Siedziba Rady Dzielnicy Gdynia Babie Doły

 Szkoła Podstawowa  ulica Zielona 53 

telefon 58 665 84 14  e-mail  rada.babiedoly@gdynia.pl

otwarte:  poniedziałek 15.00 - 19.00

       środa  i czwartek 10.00 - 15.00

Radni dyżurują w każdy poniedziałek od 18,00 do 19,00

w każdy poniedziałek miesiąca dyżuruje funkcjonariusz Policji

w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca dyżuruje funkcjonariusz Straży Miejskiej

 

BUDŻET OBYWATELSKI 

kliknij tutaj

Dziękujemy za głosy w B. O.  zebraliśmy 42,22% -

przegraliśmy z Orłowem 46,65%

ale miło że oni kochają swoją dzielnicę

tak samo jak my!

 

Oksywie 14,60%  Obłuże 15,40%  :)

Po Oksywiu, Witominie oraz Chyloni przyszedł czas na Babie Doły. Gotowa jest już mapa sentymentalna dzielnicy, stworzona z mieszkańcami w ramach Gdyńskiego Mapownika Społecznego.
Mapa sentymentalna Babich Dołów to 24 punkty wskazane przez mieszkańców.

Spotkaliśmy się z nimi w lipcu i zapytaliśmy o ważne dla nich miejsca w sąsiedztwie, o wspomnienia i skojarzenia, jakie budzi w nich ich najbliższa okolica.

Zorganizowaliśmy na Babich Dołach punkt mobilny. W czwartek, 21 lipca, odwiedziło go 45 osób. W stworzenie opisów do mapy zaangażowało się około 20. Z kolei We wtorek, 26 lipca, pracowaliśmy metodą ankietową. Około 10 mieszkańców stworzyło kolejnych 20 opisów.
Efekt to sentymentalna mapa Babich Dołów. Zaznaczono na niej najbardziej charakterystyczne dla dzielnicy punkty, jak torpedownia, osada rybacka czy pomnik lotniczy. Każdej lokalizacji towarzyszy stworzony przez mieszkańców opis – często bardzo osobisty. „Największa atrakcją jest widok na morze. Siedzi się w salonie i można mieć wrażenie, że woda jest na wyciągnięcie ręki.”

Mapa sentymentalna Babich Dołów dostępna jest w Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98 (PPNT Gdynia, budynek IVA, wejście od ul. Stryjskiej).

mapaBabieDoły

O naszym samolocie kliknij tutaj

17366 mieszkańców Gdyni zagłosowało w niedzielnych wyborach do rad dzielnic. Frekwencja wyniosła 8,96 proc. To nieznacznie mniej niż cztery lata temu, kiedy do urn poszło 9,16 proc. uprawnionych. Dlaczego frekwencja nie przekroczyła 9 proc.? mieszkańców nie interesują rady dzielnic, uważają, że nie mogą wiele zdziałać 39% zbyt mało informacji o wyborach i słaba kampania 47% słabi kandydaci 9% kiepska pogoda 5% ZAKOŃCZONA łącznie głosów: 1042 Najwyższą frekwencję zanotowano w Babich Dołach - 17,68 proc., gdzie na liście było 14 kandydatów. Wszyscy otrzymali co najmniej jeden głos i zasiądą w nowej radzie dzielnicy. Blisko 14 proc. mieszkańców pofatygowało się do urn, by wybrać skład rady dzielnicy Witomino-Leśniczówka i Chwarzno-Wiczlino. Zobacz pełne wyniki wyborów do rad dzielnic w Gdyni Najmniejszą ochotą do głosowania wykazali się mieszkańcy Wielkiego Kacka, gdzie frekwencja wyniosła 5,37 proc. Ogólnie, próg 10-procentowy próg frekwencji, o którym mówiło się jako o wyniku dobrym dla całego miasta, przekroczyło tylko 8 z 22 dzielnic. Do ciekawej sytuacji doszło w dwóch dzielnicach. Kandydaci na Działkach Leśnych i Wzgórzu Świętego Maksymiliana, którzy walczyli o 15. miejsce, premiowane zasiadaniem w radzie dzielnicy mieli takie same wyniki. O wynikach wyborów i składzie rady dzielnicy musiało zdecydować losowanie. Najwięcej głosów w skali miasta zebrał Kordian Kulaszewicz - startujący do rady dzielnicy Chylonia - 295. Próg 100 głosów przekroczyło w sumie kilkanaście osób. Są dzielnice, gdzie wystarczyło już jednak nawet kilka skreśleń przy nazwisku, by zostać radnym. - Spodziewaliśmy się wyższej frekwencji, bo przez ostatni czas staraliśmy się przekonywać mieszkańców, że rady dzielnic decydują o sprawach istotnych, jak infrastruktura drogowa. Nie udało się, ale jest to dla nas wyzwanie na kolejne cztery lata. Na pewno frekwencja nie będzie miała wpływu na nasze podejście do rad dzielnic - wyjaśnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. Po zaprzysiężeniu i uformowaniu zarządów rad dzielnic odbędzie się spotkanie, na których zostanie ustalony ostateczny podział środków na kolejną kadencję. Kwota 20 mln zł na cztery lata na inwestycje głównie drogowe dla wszystkich rad dzielnic nie zostanie zmniejszona. - Będziemy chcieli poznać opinię nowych radnych w tym zakresie i wtedy podejmiemy decyzję o konkretnych sumach i podziale środków. Na pewno nie będzie uzależniony od frekwencji - dodaje Guć. Patryk Szczerba p.szczerba@trojmiasto.pl 

kliknij tutaj

Kamil Góral -nasz dawny parafianin

dawny radny  miasta, zawsze można

zwracać się do niego o pomoc  

czy interwencję.

konsultacje w Radzie Dzielnicy SP 28 pierwszy poniedziałek miesiąca 18.00 19.00

kamilgoral@onet.pl

więcej kliknij tutaj

 program TV kliknij tutaj

Maj

Dzisiaj jest

środa,
22 maja 2024

(143. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

Twoja ulubiona Msza Święta

9.00

11.00

12.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
2778131

Wyszukiwanie