2009 roku powołaliśmy do życia PZC ,dzisiaj  liczy sobie 7 osób a swoją pracą obejmuj 180 osób.

Całoroczna pomoc żywnosciowa,akcja Adwentowy Kosz,wyjazd dzieci na wypoczynek wakacyjny,zbiórki  i akcje Caritas Diecezjalnej,wigilijne świece i skarbonki wielkopostne to tylko  cząstka naszych zainteresowań.

Parafialne Zespoły Caritas tworzą osoby, które angażują się w swoich parafiach w pomoc chorym, biednym i potrzebującym. Realizują pomoc znając bardzo dobrze swoje środowisko lokalne dzięki temu docierają tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna.

 

Obszarem działania Parafialny Zespół Caritas jest teren parafii, przy której został powołany. Celem Zespołów jest działalność charytatywna i humanitarna dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych człowieka, wypływająca z ewangelicznego przykazania miłości i mająca na uwadze godność każdej osoby ludzkiej bez względu na jej wyznanie, światopogląd, narodowość, rasę i przekonania. Parafialny Zespół Caritas, w ramach posiadanych możliwości i środków, włącza się czynnie w realizowanie inicjatyw i zadań stawianych przez Caritas Diecezji oraz koordynuje działalność charytatywną na terenie parafii.Kontakt  tel 795 589 707

RODZINA RODZINIE

Nasza parafia przez okres 6 miesięcy wspiera rodzinę dotkniętą skutkami wojny z Alleppo w Syrii - co miesiąc zbieramy 510 zł i przekazujemy na konto Caritas na najbardziej palące potrzeby naszej rodziny-wodę prąd i środki do życia .Serdeczne Bóg Zapłać za datki do puszek Caritas Parafialnej -to jest konkretna pomoc.Nasza rodzina to syryjscy chrzescijanie.

KUPILIŚMY ROWER  

AFRYKAŃSKIEMU   KATECHIŚCIE

ZEBRALIŚMY  POTRZEBNĄ KWOTĘ               

        kliknij tutaj

Wszyscy, którzy przekażą pomoc na zakup całego roweru (120 Euro = 500PLN) oprócz podziękowania otrzymają dyplom „Niosącego Chrystusa” i indywidualne podziękowanie od katechisty z Afryki. Wpłat można dokonywać na konto Komisji Episkopatu  Polski ds. Misji, ul. Byszewska 1;  skr. poczt 112;  03-729 Warszawa 4, nr konta: 69 1240 1037 1111 0000 0691 6802; tytuł przelewu: MIVA Polska uCZYNek WIARY rowery dla katechistów

Powrót

Powrót

Powrót

Powrót

Powrót

Powrót

Powrót

Akcja Kosz Adwentowy

Zakończenie Roku Szkolnego

Dzisiaj jest

piątek,
12 lipca 2024

(194. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

Twoja ulubiona Msza Święta

9.00

11.00

12.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
2827711

Wyszukiwanie