DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             25 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostania niedziela sierpnia, przynagla  nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym  udziałem w minionych miesiącach. Nie ograniczajmy się do tradycyjnych dożynek ale pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Dzisiaj swój odpust przeżywa parafia wojskowa na Oksywiu.

3. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego.

Przyszła niedziela to również wspomnienie wybuchu II Wojny Światowej – pamiętajmy o tych wszystkich którzy oddali życie walcząc z dwoma najeźdźcami i módlmy się o pokój na świecie.

4. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania w tygodniu z sakramentu pokuty, aby w czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem –spowiedź święta w piątek od 17,00 do Mszy Świętej.

Powoli zbliżamy się do odpustu  parafialnego – 15 września – zachęcam  by zaplanować swój udział w naszej parafialnej uroczystości .

5.  Gość Niedzielny

7. Intencje Mszalne

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia ,wracającym z urlopów opieki  Matki Bożej Licheńskiej naszej patronki ks.  Proboszcz  Kordian Gulczyński

 

 

 

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2018/2019

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

2. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:

·         własnoręcznie napisane podanie

       (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);

·         własnoręcznie napisany życiorys;

·         świadectwo chrztu i bierzmowania;

·         świadectwo ukończenia szkoły średniej;

·         świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);

·         opinię Księdza Proboszcza;

·         opinię Katechety ze szkoły średniej;

·         kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia (druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”)

·         3 fotografie;

·         ksero dowodu osobistego;

·         wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawićniewypełniony)(druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27sierpnia do 1 września 2018 r.

3. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail: ; tel.: 58 552 00 50.

wakacje

Dzisiaj jest

poniedziałek,
26 sierpnia 2019

(238. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ulubiona Msza Święta

Msza Święta o 9.00

Msza Święta o 11.00

Msza Święta o 12.15

Msza Święta o 17.00

Msza Święta o 20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
1311045

Wyszukiwanie