ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                19 maja 2024                            

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. 

2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego dnia po Mszy Świętej uczestniczymy w  nabożeństwie majowym.

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 8.00.

W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI.

 Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach. 

4. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas trzecich przystąpią swojej Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza uroczysta Spowiedź Święta w sobotę o 9.00 Pozostawmy ławki w kościele na Mszy Świętej o 11.00 dla rodziców i rodzin dzieci komunijnych. Jak zawsze proszę przedstawicieli wspólnot o wprowadzenie dzieci uroczyście  z Chorągwiami do kościoła.

Rodzice dzieci które będą przygotowywać się do Komunii w przyszłym roku dzisiaj spotykają się po Mszy Świętej o 12.15  - w piątek sprzątają kościół  przed uroczystościami .

5. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy o zdrowie i błogosławieństwo a dla zmarłych o życie wieczne.

6. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia będą dwie Msze Święte o 9.00 i rozpoczynająca procesję o 11,00 nie będzie Mszy Świętej po powrocie procesji.

7. Bóg Zapłać za tygodniową  adoracje Jerycha Różańcowego, Bóg Zapłać za ofiary ostatniej kolekty inwestycyjnej, Intencje Mszalne.

Życzę wszystkim radosnego i błogosławionego tygodnia –proboszcz ks. Kordian Gulczyński

 

 

 

Maj

Dzisiaj jest

środa,
22 maja 2024

(143. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

Twoja ulubiona Msza Święta

9.00

11.00

12.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
2778151

Wyszukiwanie