ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                              28  maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o 11.00  odbędzie  się uroczystość I Komunii Świętej  – w związku z tym proszę o  pozostawienie 6 ławek ( licząc od prezbiterium) po obu stronach dla rodzin dzieci Komunijnych.Bóg Zapłać pani Karolinie i rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie Kościoła na dzisiejsze święto. Biały Tydzień  od poniedziałku do piątku -  Msza Święta o 18.00

3. Jutro, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

Msze Święte w poniedziałek i wtorek o  18.00W środę, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.Nabożeństwo czerwcowe od czwartku z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w Pierwszy piątek  od 17.00 do 18.00

Zapraszam  Żywy Różaniec na modlitwę i spotkanie w domu parafialnym  W pierwszą sobotę chorych odwiedzę od 8.00. Rocznica zeszłorocznej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej  o 11.00. Przypominam o Spowiedzi w piątek od 17.00 

5. Dziękuję wszystkim którzy na wezwanie ks. Bpa Metropolity przez adoracje wczorajszą modlili się o nowe powołania kapłańskie  i zakonne  w naszej diecezji.

Od przyszłej  niedzieli jak co roku  zmieniamy godzinę Mszy Świętej Niedzielnej z 17,00 na 20.15

Procesja  Bożego Ciała ( 8 czerwca ) idzie w tym roku na Rybaki, proszę wszystkie wspólnoty o przygotowanie Chorągwi i feretronów  a parafian o udekorowanie trasy procesji i ołtarzy.

6. Gość Niedzielny,  Intencje Mszalne

Życzę wszystkim  mocy Ducha Świętego i opieki Matki Bożej na kolejny tydzień – x Kordian

 

 

Komunia 2023

Dzisiaj jest

czwartek,
01 czerwca 2023

(152. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

TEMPERATURA W KOŚCIELE

wystarczająca

niewystarczająca


Licznik

Liczba wyświetleń:
2498171

Wyszukiwanie