PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU        29 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

2. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej, czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, opisu Męki Pańskiej według św. Łukasza. Będziemy transmitować Msze Święte na FB a czytanie Męki Pańskiej dostępne będzie na stronie naszej parafii. Wszystkich zachęcam do codziennego Różańca o 20.30 i Apelu Jasnogórskiego o 21.00 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, łączymy się z całą wspólnotą ŻR w domach o godzinie 20.30 odmawiając Różaniec Święty i śpiewając Apel Jasnogórski (zachęcam do łączności przez Telewizję Trwam)

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi świętej od 15,00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00

Pamiętajmy o reżimie  epidemiologicznym  w postaci 5 osób obecnych w kościele – gdy  jesteśmy 6 osobą poczekajmy aż ktoś wyjdzie  i dopiero wtedy wchodźmy do kościoła.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej – odwiedzę tego dnia chorych, gdyby ktoś nie był gotowy proszę o telefon.

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, zwłaszcza o oddalenie epidemii. 

5. Na konto parafialne możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego –serdeczne Bóg zapłać, to dzięki  corocznej ofiarnej składce możemy mieć piękne kwiaty w Ciemnicy i grobie Pańskim. Bóg Zapłać za materialną pamięć o naszej parafii poprzez wpłaty „kolekty” na konto parafialne .

6. Intencje mszalne, strona parafialna –zakładka :kazania na kwarantannę, wirus korona

7 Zapowiedzi :Wawer Jakub kawaler nasz parafianin oraz Zaruska Paulina panna zamieszkała w Rumia ul Wybickiego

8. Z naszej wspólnoty Pan powołał do wieczności Izabelę Drabarczyk  jej pogrzeb odbył się w sobotę –polećmy jej duszę miłosierdziu Pana

Wszystkim życzę opieki M.B.Licheńskiej i  błogosławionego tygodnia   - Ks. proboszcz Kordian Gulczyński

 

 

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2019/2020

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

2. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:

·         własnoręcznie napisane podanie

       (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);

·         własnoręcznie napisany życiorys;

·         świadectwo chrztu i bierzmowania;

·         świadectwo ukończenia szkoły średniej;

·         świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);

·         opinię Księdza Proboszcza;

·         opinię Katechety ze szkoły średniej;

·         kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia (druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”)

·         3 fotografie;

·         ksero dowodu osobistego;

·         wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawićniewypełniony)(druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27sierpnia do 1 września 2018 r.

3. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail: ; tel.: 58 552 00 50.

WIELKI POST 2020

Dzisiaj jest

piątek,
03 kwietnia 2020

(94. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ULUBIONA MSZA SWIĘTA

9.00

11.00

12.15

17.00

20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
1493016

Wyszukiwanie