DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            23 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

Bóg Zapłać wszystkim którzy pomogli tak pięknie przeżyć Uroczystość Bożego Ciała –budowniczym  4 ołtarzy -  z największym przy którym mogłem wygłosić kazanie ,Pani Karolinie za pomoc w dekoracji oraz opiekę nad dziewczynkami sypiącymi kwiatki ,wspólnotom za uroczystą obecność z Chorągwiami i Sztandarami, braciom z ŻR za dźwiganie Relikwiarza Bł.Ks Jerzego ,ojcom tegorocznych dzieci komunijnych za trud niesienia Feretronu M B Licheńskiej  dzieciom od Pierwszej Komunii ,dzieciom Rocznicowym  niosącym Poduszkę Serca Pana Jezusa, dziewczynkom  sypiącym kwiaty przed Panem Jezusem i chłopcom niosącym Różaniec Procesyjny , Liturgicznej Służbie Ołtarza- ministrantom , krucjatkom ,lektorom, lektorom Starszym  i Krucjatkom  Starszym oraz Ceremoniarzom ,Panom Szafarzom ,Pani Monice naszej Organistce ,Pani Lucynie i Dziewczynom z Presto Panu Zakrystianinowi Jerzemu oraz Radzie Parafialnej  niosącej nad Panem Jezusem Baldachim – wszystkim Serdeczne Bóg Zapłać

Zachęcam do  zerknięcia na stronę parafialną 

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Zapraszam na Mszę Świętą na 8.00. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o 18.00 .Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. . Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny- dziękuję za udział dzieci ,rodziców i grona pedagogicznego wraz z Panem Dyrektorem  w Mszy Świętej. Dziękuję za całoroczną troskę o uczęszczanie dzieci i młodzieży na katechezę, zachęcam rodziców do kontroli Indeksu Katechetycznego - jest to jedyny  dowód  uczęszczania na katechezę. Życzę wszystkim udanych i Bożych wakacji. 

4. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

5 W czasie wakacji biuro parafialne będzie nieczynne, wszystkie pilne sprawy przed albo bezpośrednio po Mszy Świętej , bądź telefonicznie.

6. Intencje Mszalne.

Życzę wszystkim błogosławionych wakacji a tym którzy nie wyjechali by wakacje nosili w sercu ks. Kordian Gulczyński


Wojsko informuje że w sobotę 29 czerwca w godzinach 8.45 - 10.30 nastąpią utrudnienia  na ulicy Zielonej w związku z Triatlonem

 

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2018/2019

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

2. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:

·         własnoręcznie napisane podanie

       (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);

·         własnoręcznie napisany życiorys;

·         świadectwo chrztu i bierzmowania;

·         świadectwo ukończenia szkoły średniej;

·         świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);

·         opinię Księdza Proboszcza;

·         opinię Katechety ze szkoły średniej;

·         kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia (druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”)

·         3 fotografie;

·         ksero dowodu osobistego;

·         wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawićniewypełniony)(druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27sierpnia do 1 września 2018 r.

3. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail: ; tel.: 58 552 00 50.

BOŻE CIAŁO

Dzisiaj jest

środa,
26 czerwca 2019

(177. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ulubiona Msza Święta

Msza Święta o 9.00

Msza Święta o 11.00

Msza Święta o 12.15

Msza Święta o 17.00

Msza Święta o 20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
1273187

Wyszukiwanie