SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY            22 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.  Zapraszam na Mszę Świętą o 8.00

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach .Msza Święta o 8.00.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej  rozpoczniemy  nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. Ten piękny dzień jest jednocześnie Pierwszą Uroczystą Spowiedzią Świętą naszych tegorocznych dzieci Komunijnych – Nabożeństwo pokutne  rozpoczniemy o 10.00

6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii jest to dzień Pierwszej Uroczystej Komunii Świętej na Mszy Świętej o 11.00.Proszę by zostawić kościół wolny dla rodzin dzieci komunijnych a skorzystać z Mszy Świętych o 9.00, 12.15 i 17.00. Po Komunii biały tydzień i Msze Święte tylko o 18.00 wraz z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszam wspólnoty ze swoimi Chorągwiami na Mszę Komunijną by uroczyście wprowadzić do kościoła dzieci przeżywające swoje święto.

Jak zawsze po Komunii zmieniamy godzinę wieczornej Mszy Świętej – od  5 czerwca w Zesłanie Ducha Świętego wieczorna niedzielna Msza Święta odprawiana będzie o 20.15

Spotkanie rodziców przyszłorocznej Komunii  będzie  w Środę 25 maja  po Mszy Świętej o 18.00 Zapraszam rodziców tych dzieci w piątek 20 maja  po Mszy Świętej na sprzątanie kościoła na Spowiedź i Komunię. Przyszłoroczna komunia odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

7. Jest już u nasz czteroosobowa rodzina z Ukrainy z Charkowa, Parafialna Caritas do puszki zbiera zadeklarowane kwoty pomocy na utrzymanie, można przekazywać je również w zakrystii.

8. Gość Niedzielny ,Intencje Mszalne

Wszystkim życzę opieki Matki  - Naszej Patronki Matki Bożej w Licheńskiej ikonie- proboszcz  ks. Kordian Gulczyński

Jubileusz Szkoły

Dzisiaj jest

środa,
25 maja 2022

(145. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ULUBIONA MSZA SWIĘTA

9.00

11.00

12.15

17.00

20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
2188984

Wyszukiwanie