TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU         7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Czas Wielkiego Postu to czas  przemiany życia, podjęcie nowych wyzwań, praca  nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmiana  myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, post jałmużna i modlitwa pomagają nam w tym bardzo mocno.

2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w przyszłą niedziele - nauki na wszystkich Mszach Świętych a w  poniedziałek, wtorek i środę o 8:00 i 18:00, poprowadzi o. Łukasz Baran Redemptorysta z Warszawy. Bardzo proszę zorganizujmy swój czas w taki sposób by uczestniczyć od niedzieli do środy w rekolekcjach. Plan rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej parafii. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej w tym roku ze względu na pandemie nie odbędą się. 

3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i 17.30 z Kazaniem Pasyjnym . Gorzkie żale w niedzielę o godz. 8.30. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00

4. W kiosku u pań z Żywego Różańca można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – już dzisiaj serdeczne Bóg Zapłać za troskę o piękno naszej świątyni w tych najważniejszych uroczystościach wiary jakim jest Triduum Paschalne. 

5. Intencje mszalne , Gość Niedzielny 

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia oraz wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych - Ks. proboszcz Kordian Gulczyński

 

 

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2020/2021

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

2. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:

·         własnoręcznie napisane podanie

       (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);

·         własnoręcznie napisany życiorys;

·         świadectwo chrztu i bierzmowania;

·         świadectwo ukończenia szkoły średniej;

·         świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);

·         opinię Księdza Proboszcza;

·         opinię Katechety ze szkoły średniej;

·         kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia (druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”)

·         3 fotografie;

·         ksero dowodu osobistego;

·         wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawićniewypełniony)(druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27sierpnia do 1 września 2018 r.

3. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail: ; tel.: 58 552 00 50.

Luty 2021

Dzisiaj jest

niedziela,
07 marca 2021

(66. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ULUBIONA MSZA SWIĘTA

9.00

11.00

12.15

17.00

20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
1795223

Wyszukiwanie