PIERWSZA  NIEDZIELA  ADWENTU             29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego. Przeżyjemy go pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy

2.      Dobrze wykorzystajmy dany nam czas  dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Kościół daje nam dwa przydatne narzędzia: miłosierdzie i pobożność.

       Miłosierdzie : - w sklepach naszej parafii oraz w kościele Caritas Parafialna wystawi Kosze  Adwentowe, to  nasza pomoc dla najbardziej potrzebujących  - w kiosku  możemy nabyć Świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :  mała  6zł duża 16 zł (zapalimy je przy wigilijnym stole)

       Pobożność :    - Roraty od poniedziałku do piątku o 7,00 a dla rozpoczynających pracę wcześnie rano  Środa i Sobota godzina 18,00  zachęcam by zabrać świece czy lampion   - postanowienie adwentowe

3.      W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  po rannych roratach i wieczornej Mszy Święte 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca.

 -Wyjątkowo zapraszam na modlitwę różańcową w czwartek Róże Żeńskie i Męską po roratach a następnie  spotkanie  w kościele   -W piątek – pierwszy piątek miesiąca,  okazja do spowiedzi  przed roratami 6.00 -7.00  oraz  17.00- 18.00 - W sobotę odwiedzę chorych w reżimie sanitarnym od 8.00

5. W Niedzielę Chrystusa Króla na  Mszach Świętych święciliśmy opłatki na stół wigilijny,  w tym roku ze względu na pandemię przedstawiciele wspólnot  naszej parafii oraz Rady Parafialnej nie będą w czasie adwentu roznosić opłatków- można się w nie zaopatrzyć w zakrystii i w kiosku parafialnym. Jeśli znamy panią czy pana z ŻR możemy ich poprosić o indywidualne dostarczenie opłatków - ofiary  przy  tej okazji składane przeznaczymy na dofinansowanie ogrzewania kościoła w czasie zimowym. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich ofiarodawców.

6. W związku z pandemia coroczną kolędę – nabożeństwo w naszym domu odkładamy na czas  późniejszy – może będziemy śpiewać wtedy „chwalcie łąki umajone” J,   Dziękuję pani Karolinie jak co roku za piękny wieniec adwentowy którego świece będą nam przypominać upływający czas do Bożego Narodzenia.

7. Gość Niedzielny Mały Gość  i gazeta Ewangelizacyjna

8. Intencje Mszalne

 Wszystkim życzę pięknego czasu adwentu ks. Kordian Gulczyński proboszcz

 

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2020/2021

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

2. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:

·         własnoręcznie napisane podanie

       (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);

·         własnoręcznie napisany życiorys;

·         świadectwo chrztu i bierzmowania;

·         świadectwo ukończenia szkoły średniej;

·         świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);

·         opinię Księdza Proboszcza;

·         opinię Katechety ze szkoły średniej;

·         kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia (druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”)

·         3 fotografie;

·         ksero dowodu osobistego;

·         wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawićniewypełniony)(druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27sierpnia do 1 września 2018 r.

3. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail: ; tel.: 58 552 00 50.

Listopad 2020

Dzisiaj jest

sobota,
28 listopada 2020

(333. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ULUBIONA MSZA SWIĘTA

9.00

11.00

12.15

17.00

20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
1716187

Wyszukiwanie