DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dzisiaj w dniu Beatyfikacji księdza kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech nowi błogosławieni pomagają nam dobrze wychować przyszłe pokolenia.

2. W poniedziałek 13 września zapraszam na wieczór Fatimski o 17.30 Różaniec Fatimski, wystawienie NS, Suplikacje i Msza Święta .We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem , jest znakiem  naszej nadziei. Eucharystia w naszym kościele o godz. 8.00. Zadbajmy o krzyże w naszych domach. Bóg Zapłać wszystkim którzy dbają i pielęgnują Boże Męki w naszej parafii – jedną przy kościele i dwie na Rybakach 

3. Dnia 15 września (środa) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jest to data naszego Odpustu Parafialnego – korzystamy jednak z przywileju przeniesienia naszej  uroczystości na niedzielę 19 września.

Przez całą niedzielę 19 września będzie można na każdej Mszy Świętej zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.  Suma parafialna o 12.15 – kazania wygłosi nasz przyszłoroczny rekolekcjonista ojciec Mirosław Dawlewicz.

Zarezerwujmy sobie czas na naszą parafialną uroczystość. Okazja do spowiedzi  przed każdą Mszą Świętą oraz w poniedziałek w trakcie różańca fatimskiego

Wracamy do dawnych odpustów , będą  księża z dekanatu  chociaż jeszcze w tym roku nie będzie procesji .Zawsze po uroczystej sumie zapraszałem LSO  na ciasto do plebanii ,myślę że nie będziemy rezygnować z tej miłej tradycji dlatego proszę, jak co roku o ciasta odpustowe które można przynosić w sobotę po południu albo niedzielę rano. Bóg Zapłać za wszystkie przygotowania odpustowe  – za uporządkowanie obejścia kościoła i plebanii , sprzątanie kościoła, kwiaty i ich ułożenie oraz  troskę o stół odpustowy.

4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny oraz tych którzy musieli opuścić swoje strony rodzinne

5. Obecna niedziela rozpoczyna adoracje Jerycha Różańcowego –zapraszam do modlitwy w kościele  o każdej porze dnia i nocy.

Dzisiejsza kolekta jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca jest kolektą inwestycyjną serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie składane ofiary.

Przy wyjściu z kościoła można u przedstawicieli Hospicjum nabyć w formie cegiełki kalendarze

6 Zapowiedzi : Tomasz Cabaj , kawaler, nasz parafianin oraz Natalia Fikus ,panna z Luzina pragną zawrzeć związek małżeński.

7. Gość Niedzielny  oraz intencje Mszalne

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia – proboszcz ks.

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2020/2021

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

2. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:

·         własnoręcznie napisane podanie

       (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);

·         własnoręcznie napisany życiorys;

·         świadectwo chrztu i bierzmowania;

·         świadectwo ukończenia szkoły średniej;

·         świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);

·         opinię Księdza Proboszcza;

·         opinię Katechety ze szkoły średniej;

·         kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia (druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”)

·         3 fotografie;

·         ksero dowodu osobistego;

·         wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawićniewypełniony)(druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27sierpnia do 1 września 2018 r.

3. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail: ; tel.: 58 552 00 50.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Dzisiaj jest

czwartek,
16 września 2021

(259. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ULUBIONA MSZA SWIĘTA

9.00

11.00

12.15

17.00

20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
1980305

Wyszukiwanie